DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 601-439-289
  • Domena: http://hanipol.com/
  • Nazwa: Hanipol f.h. Arkadiusz Hanik
  • Adres: Szymanowskiego 9b
  • Miejscowość: Sosnowiec
  • Kod pocztowy: 41-29Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Biała ceramika jest bez wątpienia jednym z najbardziej szlachetnych materiałów do wyrobu eleganckich i ponadczasowych serwisów porcelanowych. Ze względu na jej właściwości, można uformować z niej dowolny kształt, a po wypaleniu masy porcelanowej nanieść na nią dowolny wzór, który polewa się specjalnym szkliwem po to, żeby nadać jej odpowiedni kolor.

Firma Hanipol zaopatruje swoje hurtownie w wysokiej jakości produkty porcelanowe, które zachwycają klientów współczesnym designem. Współpracując z producentami światowych marek, oferuje kupującym duży wybór upominków, które zainteresuję nawet tych najbardziej wymagających. Nie bez znaczenia ma również materiał, z którego produkowane są artykuły dekoracyjne. Hurtownia wyposażona jest w różnej maści produkty użytkowe, w których porcelana znajduje swoje zastosowanie. Są to bogato zdobione talerzyki deserowe, kubki, elementy obiadowe takie jak ceramiczne naczynia do zapiekania z delikatnym kwiatowym motywem czy najróżniejsze  serwetniki, pojemniki, przyprawniki, maselnice, świeczniki, kieliszki na jajka.

Porcelana była początkowo produkowana w Chinach i mogli pozwolić sobie na nią tylko najmożniejsi. Z czasem stała się symbolem luksusu, wyznaczając tym status społeczny i majątkowy. Teraz produkuje się ją w manufakturach na całym świecie i po dziś dzień cieszy się ogromnym uznaniem na naszych stołach. W zależności od rodzaju kolekcji może pozwolić sobie na nią każdy.

Przy produkcji artykułów dekoracyjnych zwraca się szczególną uwagę na odpowiedni dobór surowców. To właśnie kaolin, który znajduje się w składzie wyrobów porcelanowych, decyduje o ich wytrzymałości. Temperatura wypalania sprawia, że w zależności od zastosowanej techniki, nanoszone wzory mogą różnić się od siebie nasyceniem kolorów. Nie wpływa to jednak na ich użytkowanie, a świadczy o niepowtarzalnym charakterze. Ręcznie malowana porcelana stanowi cenny nabytek, a misterne dekoracje decydują o jej najwyższej jakości. Takie wyroby, szczególnie malowane ręcznie, należy chronić przed działaniem wysokich temperatur, a jeśli są zdobione złotem lub platyną, nie należy ich wkładać do zmywarek, jeśli nie chcemy, żeby wzór zmatowiał nam po kilku myciach.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!