Strona główna
Twój redaktor

Absolwenci studiów z rozrzewnieniem wspominają pisanie prac dyplomowych i stres, jaki się z tym dla nich wiązał - po czasie uznają, że nie było czym się stresować, a napisanie pracy nie jest niczym trudnym. Jednak zupełnie inne przekonanie ma się kiedy się do tego przystępuje, przy czym szczególnie trudne może być napisanie pracy licencjackiej. Choć przystępując do tworzenia pracy magisterskiej, można uznać, że "licencjat" jest znacznie łatwiejszy, a także jest krótszy, to właśnie to dzieło może sprawić najwięcej problemów. Dlaczego? To proste - ponieważ jest to pierwsza zaawansowana praca naukowa, jaką tworzy się w życiu.

Praca taka znacznie różni się od pisanych do tej pory, czy to w szkole średniej, czy nawet prac zaliczeniowych na studiach. Jest obszerniejsza, musi być w pełni merytoryczna, a także jest obwarowana mnóstwem zasad. Dotyczy to między innymi przypisów i cytatów, które spędzają studentom sen z powiek. W pracy musi znaleźć się odpowiednio dużo cytatów, w dodatku pochodzących z wiarygodnych, dobrych źródeł, najlepiej książek, a nie na przykład internetu. Trzeba też zadbać o stosunek przypisów i przytaczanych treści do własnych wniosków. Jak zachować proporcje i jak cytować czy przytaczać, by uniknąć plagiatu? Nie jest to łatwe, a przy tym jeszcze trzeba pisać merytorycznie, poprawnie stylistycznie i najlepiej językiem nieco bardziej naukowym niż codziennym. Co więcej, bardzo istotne, a dla niektórych promotorów i recenzentów, są też kwestie formalne. W przypisach znaczenie mają nawet kropki, przecinki i kursywy. Dopilnowanie tego wszystkiego jednocześnie nie jest łatwe, wymaga mnóstwa czasu, wielokrotnego sprawdzania tworzonego tekstu, a także - a raczej przede wszystkim - dużej wiedzy.

Oczywiście rola w jej przekazaniu należy przede wszystkim do promotora, nie zawsze jednak osoby takie dobrze się z niej wywiązują. Niektórzy na przykład zakładają, że studenci sami wiedzą, jakie przypisy i jak je stosować. Poza tym mogą pojawić się też inne problemy, na przykład z poszukiwaniem źródeł. Samo wybranie się do biblioteki niewiele da, jeśli nie będzie się wiedziało, jakie książki wybrać.

Ze wszystkim tym jednak studenci nie muszą zmagać się samodzielnie. Zawsze bowiem można uzyskać pomoc w pisaniu prac licencjackich od doświadczonych redaktorów, wchodząc na stronę twojredaktor.pl. W dodatku może ona mieć różny zakres, zależnie od potrzeb studenta.

Copyright 2024 Franciscanvillage.pl - wszelkie prawa zastrzeżone